Sivu 1/1

Billing 2008

Lähetetty: 02 Tammi 2008, 16:45
Kirjoittaja -Jouni-
Elikkäs taas olis heinäkuussa tuo jokaisen Vauxhall harrastajan unelmareissu. 12.7.13.7.2008

Paikkana Northampotinin Billling Aquadrome http://www.billingaquadrome.com
Lentoliput on itellä jo ostettuna, muutaman muun veijarin kanssa. Ryanair lennättää reilulla 100 eurolla sinne ja takas, auto vuokrataan kentältä, tietysti Vauxhall :) Meidän auto on täynnä, mutta sitten vain toinen autokunta kasaan... Olisihan tuonne mukava saapastella isommallakin pohjoismaisella joukkueella. Kone lähtee meillä 10.7. ja takaisin lento 14.7.

Lisää tapahtumasta vaikkapa VBOA:n sivuilta http://www.vboa.org.uk/toplevel.php?p=e1&inc=2

Mun kotisivuilta pääsee vilaseen edellisten vuosien tapahtumista kuvia. http://www.kolumbus.fi/jenqvist

Nyt lomat järjestykseen ja matkakassa vaikka pankista, kengät plankkiin, tukka taaksepäin ja menoksi...

Re: Billing 2008

Lähetetty: 06 Tammi 2008, 08:22
Kirjoittaja Tsledge
Onhan se kivaa käydä selväpäisten kanssa tuo Englannin tapahtuma katsomassa-juopottelu ja känniääliö hommat on siellä hoidettu paikallisten taholta joten sinne ei Suomalais vahvistuksia kyllä kaivatakkaan niihin touhuihin,selvänä olet symppis-kännissä olet kurjimus! :)

Majoituspuoli :roll: vain arveluttaa -no eiköhän tässä joku muukin ratkaisu tule kuin telttamajoitus?

Katsellaan maisemia ja kehutaan paikallisten Vauxeja taputtaen selkään niin että on olkapäät mustelmilla silloin jos siihen löytyy aihetta,siinä sen reissun ydin-kaljahommat jääkööt paikallisten mustelmaisille harteille mä juon vain "cans of coke".

Re: Billing 2008

Lähetetty: 06 Tammi 2008, 14:48
Kirjoittaja V8FIRENZA
Billing 2006 oli hieno kokemus...ja harmi ettei kaikenlaisten muiden kiireiden takia 2007 sinne ehtinyt.
Mutta 2008 Billing tapahtumaan on jo lennot tampere-lontoo-tampere varattu/maksettu ...kiitos siitä Jounille, että herättelit minutkin ajoissa.
Ja muukin matkajärjestely mennee 2006 reissun tapaan 8)

Matkakassaa aloinkin jo keräämään viimekesästä lähtien,
laittamalla aina päivänpäätteex kaikki taskunpohjalle kertyneet /ilmestyneet kolikot viissenttisestä---> kakseuroseen keittiön kaappiin ,tyhjään kurkkupurkkiin :wink: ...ja kolmas kurkkupurkki on jo täyttymässä.
viime reissustakin oli jäänyt £60 kuningattarenkuvia tähteeksi...ja ne arvelin myös tuhlata vauxholismin alttarille ens kesänä.

Kotosuomen Vaux-meetingit on kyllä olleet kaikki onnistuneita kaikinpuolin...kiitos siitä järjestäjille ja niihin osallistuneille.
parkano/pyhäsalmi/kiiminki...mikkeli ja muutama muu....on vuosien saatossa tullut koluttua...eikä huonoa muistoa mistään.

Ens kesälle meinaan myös ilmestyä paikalle jollain härvelillä Mukkulaan ja Pyhäsalmelle....
ja kiimingin meetinkiinhän on aina muutenkin osallistumispakko 8)