Moro!
Omaan Victoriini osia etsiessä tuli vihje Victorista joka myytävänä. On uudenpaa mallia kuin minun auto. Mutta jos joku muu vois pelastaa tämän... jos oikein ymmärsin, paperit on ja varaosia mukana!! (?)
http://www.valtokoivula.fi/index.php/purettavat-autot
http://www.valtokoivula.fi/images/galle ... ll/003.JPG
VIHJE VICTORISTA
-
Jukka K
- Magnum
- Viestit: 229
- Liittynyt: 04 Marras 2006, 20:20
Re: VIHJE VICTORISTA
Onpas erikoisen värinen FC (101) Victor. Ei kai tuota kannata purkaa, myy kokonaisena. Sijainti Ylöjärvi, mahtaisiko joku lähempänä asuva kiinnostua autosta.
- Hapa H
- Magnum
- Viestit: 223
- Liittynyt: 11 Marras 2006, 09:44
- Paikkakunta: Hollola
Re: VIHJE VICTORISTA
Ensin katselin tota nimeä, Valto Koivula ja hetken kelasin että mistä tuo on niin tuttu ja... sitten airam välähti, haa sehän on tämä Ylöjärven Shellin takana sijaitseva autokorjaamo, jossa Sledge Leppänen joskus vaikutti aputonttuna ja itsekin siellä toisinaan vierailin, mutta joo hieno olisi sataykkönen, mutta henkkoht en ole koskaan tykännyt FC:n muotoilusta, isällä oli sellainen VX4/90:nen silloin jotain 70-luvun puolivälin paikkeilla ja silloinkin kattelin että mikä tää o. Toivotaan että joku pelastaa tän talteen.
VAUXHALL.... Once driven, forever smitten.
-
Make
- Viscount
- Viestit: 1461
- Liittynyt: 06 Marras 2006, 13:55
- Paikkakunta: Oulu
Re: VIHJE VICTORISTA
Tässä vielä omistajan yhteystiedot: Esko Raskila puh. 044 7503 312 tai esko.raskila@leppakoski.fi.
Paperit löytyy!
-Make-
Paperit löytyy!
-Make-
Make
Velox 1961
F-Victor Estate 1961
VXR 8
Velox 1961
F-Victor Estate 1961
VXR 8