Sivu 1/1

KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 06 Kesä 2015, 19:31
Kirjoittaja VX330076
:roll: Tämä tarina kertoo jo kertaalleen kuolleeksi / tuhoutuneeksi väitetystä, aidosta VX 2300 GLS -77 autosta (O...kilpiin rekisteröity uutena). Pari vuotta takaperin sain tiedon, että kyseinen auto on paalattu kaikkine hyvineen ja R.I.P. :| Kuitenkin kävin viime kesänä uudelleen katsomassa tontilla missä auto oli ollut ja siellähän se oli edelleen.... Sain kuin sainkin omistajan taas kerran monen mutkan kautta luurin päähän ja lupauduin auton pelastamaan tulevana keväänä....siis tässä ja nyt 8) Kävin vielä ennen varsinaista noutoreissua katsomassa autosta valmistenumeron , koska minulle annetulla numerolla ei mitään tietoja löytynyt. Kuitenkin nyt kun minulla oli oikea numero, niin tiedot löytyivät ja viimeinen rekisteriin merkitty omistajakin selvisi ja saan häneltä suoraan luovarin. :clap:
Nyt auto on minulla pihalla ja V8 Rover moottorikin on käytetty tulilla ja ehjäksi suurinpiirtein todettu..... :D Tämä auto saa nimekseen PROJECT 2025....ja se kertoo jotain aikataulusta tästä eteenpäin....."Mikäli taivas ei putoa niskaamme"
Autosta tulee alkuperäisen GLS:n kaltainen kaikilta muilta osin, paitsi Kone ja laatikko( 5v manuaali Rover SD1) eli juuri sellainen, kuin kaverini sen rakensi -80 luvun lopulla... :wink: -Masa-
Kuva
Kuva
Kuva
Kuva
Kuva

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 07 Kesä 2015, 06:59
Kirjoittaja pepe
No nyt on Masa hienon rojektin hommannut. Hiukan siinä kättenvoiteita riittää mutta
näinhän sitä pitää ollakkin. Otappa lisää kuvia Härmälään mukaan.

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 07 Kesä 2015, 07:30
Kirjoittaja vivamanTT
:thumbup:

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 07 Kesä 2015, 08:56
Kirjoittaja kovanma
Sä sait sen viimeinkin hankittua.... Hienoa !!!!

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 07 Kesä 2015, 13:05
Kirjoittaja tuomee
:thumbup: Pientä laittoo se vaatii vaan... :)

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 07 Kesä 2015, 20:05
Kirjoittaja victor-v8
:thumbup: hienoa että on vielä olemassa

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 08 Kesä 2015, 11:35
Kirjoittaja Masai
No niin nyt on projektin poikasta ;) Missäs päin tämä majaili? Pittääpä kurvailla katselemassa kun oon seuvulla.

Masai

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 18 Kesä 2015, 19:28
Kirjoittaja Make
Hienoa :clap:

-Make-

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 30 Elo 2015, 20:26
Kirjoittaja VX330076
:D Sunnuntaipäivän Ratoksi :)
https://www.youtube.com/watch?v=D0na31WdpVo :thumbup: -Masa-

Re: KUOLLEISTA HERÄNNYT VX GLS 3.5L v8

Lähetetty: 30 Elo 2015, 21:17
Kirjoittaja Vaiva-99
VX330076 kirjoitti::D Sunnuntaipäivän Ratoksi :)
https://www.youtube.com/watch?v=D0na31WdpVo :thumbup: -Masa-
:thumbup: :thumbup: :thumbup: Joko on ens kesänä Etelän meetisä nähtävillä? :wink: :wink: :wink: